Klub investoru štartuje Venture Capital krúžok

2332x přečteno

Klub investoru si do nadchádzajúceho semestra pre Vás pripravil množstvo zaujímavých krúžkov a projektov. Jedným z týchto projektov je aj Venture Capital, krúžok zameraný na start-upy a start- upové protredie v ČR.

Projekt bude prebiehať v spolupráci s významným partnerom z oblasti businessu. Počas priebehu krúžku bude predstavená prípadová štúdia, na ktorej sa budú môcť členovia krúžku vidieť a pochopiť investičné rozhodnutie a investičný proces, ktorý je spojený s investovaním do start-upov.

Projekt bude pozostávať z 20 vybraných uchádzačov o Venture Capital krúžok. Stretnutia členov krúžku budú prebiehať na báze týždenných stretnutí vždy vo večerných hodinách na pôde Vysokej školy ekonomickej. Počas stretnutí sa bude striedavo jeden týždeň pracovať na prípadovej štúdií iba medzi členmi krúžku a druhý týždeň sa budú výsledky prezentovať a vyhodnocovať pred partnerom projektu, ktorý následne opraví prípadné chyby, na čom sa budú môcť členovia naučiť, ako prebieha investičný proces vo Venture Capital Fondoch. Dĺžka projektu nie je pevne určená, ale pravdepodobne bude projekt prebiehať v rozmedzí 8 až 10 týždňov.

Predstavenie krúžku prebehne aj počas prednášky organizovanej Klubom investoru dňa 4.3.2015 na tému “Investice do Start-upu z pohledu J&T“ kedy k nám prídu prednášať pán Martin Kešner a Adam Kočík

Pre koho je projekt určený?

  • pre ľudí so záujmom spoznať a orientovať sa v Venture Capital prostredí v ČR
  • ľudí zaujímajúcich sa o prácu vo Venture Capitalovom fonde
  • ľudí s vlastným nápadom na business, ktorí majú záujem spoznať investičný proces vo Venture Capitalových fondoch

Výhody projektu

  • možnosť spoznať sa s ľuďmi s rovnakým zameraním.
  • možnosť spoznať sa s ľuďmi z radov investorov
  • získať vedomosti o prostredí start upov v ČR
  • spolupracovať na dohodnutom projekte

V prípade, že máte záujem sa projektu zúčastniť, pošlite prosím svoje CV a krátky opis, prečo sa chcete zúčastniť na danom projekte na nižšie uvedenú emailovú adresu. Vybraní uchádzači budú vyrozumení do nedele 8.3.2015. V prípade akýchkoľvek ďalších otázok sa neváhajte obrátiť taktiež na kontaktnú osobu.