Lenka Zlámalová: Grécka kríza – kam ďalej?

1488x přečteno

V pondelok 04. 05. 2015 sa konala na pôde Ekonomicko-správnej fakulty Masarykovej univerzity posledná prednáška tohto semestru, ktorá bola zároveň jubilejnou 50. prednáškou Klubu investorov Brno. Pozvanie prijala Lenka Zlámalová, ekonomická analytička známa z echa24 alebo z televíznych obrazoviek ako hosť ČT. Prednáška sa zaoberala témou „Grécka kríza – kam ďalej?“.

Prednáška študentom podrobnejšie zanalyzovala situáciu Grécka, pričom zhodnotila príčiny gréckej krízy, prebrala vzťahy  medzi Gréckom, Európskou úniou alebo Ruskom, zhodnotila čo sa môže v budúcnosti stať a čo by mali robiť lídri Európskej únie.

 

 

 

 

 

 

 

 

Zaujímavé boli aj otázky od publika. Vďaka nim sme sa mohli dozvedieť veľa zaujímavých vecí, ako napríklad názor Lenky Zlámalovej, že grécka kríza by nemala mať žiadny zásadnejší dopad pre každodenný život človeka žijúceho v ČR, s možnou výnimkou pre ľudí, ktorí tam chcú vycestovať.

Ďalej sa pri príležitosti okrúhlej 50. prednášky pred jej samotným zahájením konala menšia vedomostná súťaž. V nej boli kladené otázky zaoberajúce sa praktickým svetom investovania, pričom mohli účastníci získať sladkú odmenu za každú správnu odpoveď. Navyše prítomní mohli počas celej udalosti tipovať počet prednášok v tomto semestri organizovaných Klubom investorov Brno a počet účastníkov prednášky s najväčšou návštevnosťou v tomto semestri, pričom 2 najlepšie tipy boli po ukončení prednášky odmenené darčekovými predmetmi.

Radi by sme zúčastnenému publiku ešte raz poďakovali. Budeme sa na vás tešiť na všetkých ďalších udalostiach, ktoré organizuje Klub Investorov Brno.

Ak by ste chceli vedieť všetko o ďalších udalostiach, neváhate sa prihlásiť k odberu na našom FB alebo k odberu newslettrov. Ďalej nás po môžete sledovať aj Twitteri.

Autor: Roman Nemeth