Konzultant/ka v týmu Business Restructuring Services

PwC - Praha

Full-time

O Business Recovery Services Týmu

Reorganizace Zoot a Dedoles? Akvizice dodavatele lyžařského vybavení Alpina? To jsou příklady projektů, na kterých jsme v posledních letech dělali.

Náš tým se zaměřuje na společnosti, které se dostaly do finančních problémů a hledá pro ně nejlepší možná řešení. Výsledkem pak bývá provozní nebo finanční restrukturalizace společnosti, případně nalezení investora, který do společnosti vstoupí a postaví ji opět na nohy.

Během projektu pracujeme přímo u klienta a komunikujeme napřímo s vrcholovým managementem. Pokud to charakter businessu dovolí, dostaneme se i do provozu podniku, abychom lépe navnímali fungování společnosti, a aby pro nás celý projekt nebyla pouze čísla v excelu.

O čem bude tvoje role

Typický projekt u nás začíná detailní analýzou finanční situace společnosti, abychom zjistili, jak velké výzvě ve skutečnosti čelíme. V této fázi musíme navnímat vývoj hospodaření společnosti, zjistit aktuální stav pracovního kapitálu a vytvořit výhled cash flow na následující měsíce. Do toho všeho tě zapojíme.

V další fázi pak společně s managementem dáme dohromady opatření na stabilizaci situace společnosti a vytvoříme business plán pro budoucí fungování společnosti. Tento business plán nakonec prezentujeme akcionářům, bankám nebo s ním jdeme za investory.

Každý projekt je u nás ale jiný. Kromě tvorby finančních modelů a prezentací si u nás sáhneš i na distress M&A nebo budeš řídit cash flow třeba v chemičce.

Nikdy na nic ale nezůstaneš sám, na každém projektu tě povede manažer nebo senior konzultant.

Co by Ti nemělo chybět

 • Máš dokončenou školu s ekonomickým zaměřením nebo jsi těsně před jejím dokončením.
 • Nejsme účetní, ani auditoři, ale měl bys tušit co je to EBITDA, cash-flow, rozvaha a výsledovka.
 • Vzhledem k charakteru naší práce oceníme logické a analytické uvažování. Velkým plusem je také znalost excelu a finančního modelování.
 • Jelikož kromě Česka a Slovenska řešíme projekty i jinde po Evropě, je potřeba, aby ses kromě češtiny domluvil i anglicky.
 • Samostatnost, zodpovědnost a schopnost dotáhnout svěřené úkoly do zdárného konce.
 • Schopnost aktivní komunikace.

Čím Tě potěšíme my

 • Koncentrovanou zkušenost a rychlý kariérní růst. Může ti to znít jako fráze, ale tak to skutečně je.
 • Férovou mzdu plus placené přesčasy.
 • Placené volno 25 dní, 3 Wellbeing days a 2 dny volna navíc od firmy na konci roku.
 • Špičkový Ultrabook a iPhone s neomezenými daty.
 • Benefit program s 30.000 body, který můžeš využít na dovolenou, vzdělávání, stravenky, sport (Multisportka), zdraví... Prostě na to, co tě baví.
 • Podporu tvého rozvoje a vzdělávání: nabízíme školení na business a digital skills (např. Alteryx, Power BI atd.) a mnoho dalších školení a workshopů pro další rozvoj Tvých osobních a profesních dovedností. Hradíme technické certifikace a čas, který strávíte jejich studiem.
 • Možnost v budoucnu pracovat na zahraniční pobočce PwC třeba v USA, Kanadě a ve výběru jsou i další
 • Mimopracovní aktivity a Away Days (team building, ski weekend apod.).
 • Buddy systém a pravidelná zpětná vazba na tvoji práci, také konzultace s koučem, se kterým můžeš řešit svůj další rozvoj i kariérní směr.

PwC, to je největší auditní tým v České republice, ale i poradenské týmy, které se zaměřují na strategie, fúze & akvizice, restrukturalizace, finanční poradenství, daně, právo, technologie, data nebo forenzní analýzu. Zjisti, jak snadné je kombinovat tyto znalosti, když jsi na správném místě. Máme s více než 364 000 kolegů ve 151 zemích. Zaujala Vás naše nabídka? Dejte nám o sobě vědět a probereme spolu další podrobnosti!

Nejprve vyplníš krátké online testy, kde zjistíš, jak jsi na tom s logikou a schopností pochopit souvislosti. Po úspěšném absolvování testů tě čeká pohovor a case study s Business Recovery Services týmem. Posledním krokem je pohovor s naším partnerem, kde ho musíš přesvědčit o svých osobnostních kvalitách, třeba že si v práci dokážeš užít i legraci. Celé to můžeme stihnout i během týdne. Je to výzva, ale chceš pracovat s nejlepšími a my také!

#LI-JOINPWCCZ

Apply by clicking here.