Komunita. Vzdělání. Praxe.

Nastartuj svou kariéru s Klubem – poznáš zajímavé lidi a získáš profesní náskok ještě při studiu. Stačí nám jen napsat!

Jsme jedna velká parta, která dělá KI ve svém volném čase. Musíme si teda hlavně sednout lidsky a vidět nějakou tvoji motivaci. Motivovaný nováček s chutí se učit a posouvat klub dále je pro nás cennější než zkušený matador, který se do chodu klubu zapojí minimálně. Výběrové řízení otevíráme zpravidla začátkem semestru, ale napsat nám můžeš kdykoliv během roku.

napiš na messenger

NAŠE AKTIVITY

Co týden pořádáme přednášky, na kterých jsou vystupujícími hosty profesionálové z řad investorů, ekonomů a podnikatelů. Na našich přednáškách se pravidelně schází až 400 diváků.

Organizujeme menší i větší workshopy – od týdenních posemestrální. Naše workshopy setypicky věnují tématům jako jsou M&A, fundamentální a akciová analýza,oceňování podniku a další.

Každý semestr vyjíždíme na týmové pobyty, kde vytváříme nové zážitky a upevňujeme vztahy v klubu. Našich teambuildingů se účastní studenti všech našich poboček, máme tak šanci rozšířit naše známosti a potkat inspirující mladé lidi z různých míst.

Investiční diskuse

fotky ze srazů

Umíme být seriózní, když jde o přednášky téma investic, ekonomiky a kapitálových trhů. Nejsme ale žádní roboti a tak víme, že finance se dají probírat i u piva :). Přijďte si s námi zanetworkovat!

CO TĚ ČEKÁ?

Kolik studentů znáš ze současných prváků nebo páťáků? Co takhle spolužáků z ostatních fakult? KI není jenom o organizaci přednášek a workshopů, ale hlavně o poznání nových lidí napříč celou školou.

Zajímají tě investice, podnikání a svět businessu? Chceš si vyzkoušet pozvat miliardáře, generálního ředitele nebo úspěšného podnikatele na přednášku a pak s ním třeba zajít na pivo? Nebo si vyzkoušet, jak se organizuje večírek, spravuje web nebo staví strategie na sociálních sítích? Jaké je to vést svůj vlastní studentský projekt či starat se o svůj vlastní tým? V KI jsme vždy otevření novým nápadům a rádi ti poskytneme potřebné zázemí a kontakty na podobně motivované studenty.

Podle čeho vybíráte členy?

Jsme jedna velká parta, která dělá KI ve svém volném čase. Musíme si teda hlavně sednout lidsky a vidět nějakou tvoji motivaci. Motivovaný nováček s chutí se učit a posouvat klub dále je pro nás cennější než zkušený matador, který se do chodu klubu zapojí minimálně. Výběrové řízení otevíráme zpravidla začátkem semestru, ale napsat nám můžeš kdykoliv během roku. Nabíráme studenty VŠ (nesmutni, pokud si mladší, máme v týmu i pár středoškolských výjimek).

Poznej komunitu

Většina našich členů je naprosto normální a tráví svůj volný čas sportováním, hraním videoher nebo testováním, zda jistý mok založený na chmelu chutná v osm stejně jako v jedenáct. Vždy se tak můžeš přes společný zájem s někým více seznámit.

Kromě loga, názvu a koníčků si navíc sdílíme iniciativu a nápady. Abychom se o ně navzájem obohacovali, společně pořádáme každý semestr legendární teambuilding. I na oněch akcích dostaneš šanci se nesmazatelně zapsat do dějin klubu.

Co z toho budu mít?

Možná se budeš divit, ale kromě skvělého kolektivu, nasbíraných zkušeností a zářezu do CV také spoustu dalších užitečných věcí, které většinou oceníš až časem. Své kamarády z KI využiješ později v profesionálním životě jako užitečné blízké kontakty (a že jich mezi našimi alumni najdeš opravdu hodně). Nabereš první zkušenosti v oboru, řadu věcí, ke kterým by ses normálně dostal až po škole si vyzkoušíš v praxi, a určitě zlepšíš i své soft-skills. A když ti to půjde dobře, časem můžeš dostat na starost svůj projekt nebo si vyzkoušet roli šéfa, kde se naučíš, jak dobře vést svůj tým.

S čím můžu pomáhat?

Každá pobočka má lehce odlišné uspořádání, základ ale je podobný. Tým přednášek domlouvá hosty a organizuje přednášky a workshopy, tým marketingu je pak propaguje přes všechny naše komunikační kanály, tým eventů organizuje naše neveřejné akce a tým webu se stará o správu našich webovkách a IT zaštítění celého klubu. Další pozice pak mohou být pro konkrétní práci nebo projekt. Před pohovorem je určitě dobré, když si sám rozmyslíš, co by tě bavilo. Ne vždy v daném týmu bude volno, ale pokud tě něco nebude bavit, není problém v rámci klubu po dohodě přejít do jiného oddělení. Navíc, v KI děláme vše dobrovolně, takže pokud nebudeš občas stíhat vše najednou, stačí se domluvit, vše se dá zařídit 😉.

Chci se přidat

Mezi námi najdete...

"KI je jako motor, který tě neustále žene dopředu."

Tomáš Hrůza
Prezident Praha

Pokud něco změnilo můj pohled na svět a vnímání vysoké školy, tak je to Klub investorů. Inspirující lidi, kteří se chtějí posouvat a vytvářet hodnotné aktivity, jsem poznal zde. Dnes je pro mne KIčko srdeční záležitostí a s radostí věnuji každou chvilku této organizaci, která mi nabídla kromě kontaktů a známostí v business/investiční sféře kamarády a parťáky na celý život.

Oliver Tonder
Vice president Praha

Do klubu jsem se přihlásil hned po nástupu na VŠE a bylo to jedno z nejlepších rozhodnutí mého života. Díky klubu jsem se zorientoval ve světě financí a businessu, získal práci skrz inzerát na KI kariéra, vyzkoušel si spousty věcí v praxi od marketingu, přes vedení teamu až po založení nové klubové pobočky, ale hlavně jsem potkal neskutečné množství opravdu inspirujících lidí, které dnes nazývám svými přáteli.

Emma Šimčisková
Prezident Brno

Vstúpila som do klubu pred viac ako 2 rokmi a svoje rozhodnutie neľutujem. Klub mi dal možnosť rozvíjať sa v marketingových a fundraisingových zručnostiach, spoznať úžasnú komunitu ľudí, získať skúsenosti z praxe od špičkových odborníkov a v mladom veku sa stať lídrom. Okrem jedinečnej komunity si na klube vážim inovatívnu kultúru a snahu o neustále zlepšovanie.

Jakub Okruhlica
Head of Investiční Pivo

O Klubu investorů a především Investičním Pivu jsem slyšel ještě dávno před studiem VŠ, přidat se tedy bylo naprosto logické a zřejmě i jedno z nejlepších rozhodnutí! Vedu tým investičního piva, tzn. organizuji neformální posezení, kde sdílíme a diskutuje své zkušenosti a zážitky ze světa investic. Nikde jinde nemám možnost se setkávat s dalšími lidmi, které baví investování stejně jako baví i mě. Doporučuji to zažít každému!

Matúš Hadžega
Head of Events

V klubu jsem od prvního ročníku a můžu říct, že to bylo skvělé rozhodnutí. Vyzkoušel jsem si možnost organizovat přednášky se zajímavými osobami ze světa financí a investování, nahrávání podcastů nebo vést tým. Co je ale nejdůležitější, je to, že jsem poznal mnoho lidí, kteří mě v mnoha věcech inspirovali a se kterými sdílíme společné zájmy.

Barbora Jelínková
1st high school representative

Do klubu jsem se přihlásila už na střední, protože mi chyběla komunita v oblasti financí a ekonomie, o kterou se zajímám. Díky KI jsem se přes přednášky dostala ke stáži v Pale Fire Capital, o čemž bych si dříve mohla nechat jen zdát. Nejdůležitější jsou pro mě ale přátelští a ambiciózní lidé, se kterými je radost trávit čas. No posuďte —  kde jinde byste se mohli ve tři ráno smát nad konverzací o korporátních daních?

Adam Kolomazník
Head of Podcasts

V KI mám na starosti podcasty. Společně v našem týmu nahráváme Investories s renomovanými osobnostmi z finančního sektoru v pražském studiu Pracovna. Dále pracuji na expanzi našeho spolku na ČVUT, kde pokračuji ve svém studiu. S Oliverem zde organizujeme přednášky s lidmi propojující finance a technologie. Za členství ve spolku jsem opravdu velmi vděčný. Je skvělé diskutovat a trávit čas s přáteli, které investování a finanční trhy doopravdy baví.